Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

FATF vydalo metodiku k rizikově orientovanému přístupu k dohledu nad činností právních a poradenských profesí

11.09.2019

Finanční akční výbor (FATF) připravil, ve spolupráci se zástupci privátního sektoru, metodiku pro dohled nad implementací opatření proti praní špinavých peněz a financování terorismu u právních a poradenských profesí. Cílem metodiky je seznámit zodpovědné orgány s tím co je rizikově orientovaný přístup a jak mohou pomocí něj efektivně alokovat své zdroje.
Tato metodika se zabývá implementací FATF doporučení z roku 2012 ve specifickém prostředí právních profesí. Překlad zmíněných doporučení naleznete rovněž zde na našich stránkách. Rizika, která mohou v jednotlivých případech plynout z informací obdržených při identifikaci a kontrole klienta tato metodika spojuje s praktickými příklady i dobrou praxí.
V metodice naleznete zajímavé a podnětné informace ke geografickému riziku, riziku klienta a transakce i problematiku skutečného majitele právnické osoby. Na závěr je rovněž zařazena kapitola zabývající se rizikově orientovaným přístupem k dohledu, a to od stádia udělování oprávnění k výkonu činnosti přes školení až k vymáhání dodržování povinností u jednotlivých povinných osob.