Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

FAÚ opětovně varuje před podvodnými dopisy od FATF

05.02.2021

Finanční analytický úřad, vzhledem k rostoucí intenzitě, opětovně varuje před podvodnými dopisy, jejichž autoři zneužívají jméno organizace Financial Action Task Force (FATF), a důrazně doporučuje na tyto dopisy nijak nereagovat. Jedná se zcela nepochybně o podvrh s cílem následně podvodně vylákat finanční prostředky. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

FATF není českým, ale mezivládním orgánem, který vytváří mezinárodní standardy v oblasti boje proti praní špinavých peněz, financování terorismu a financování zbraní hromadného ničení (více na http://www.fatf-gafi.org/). Česká republika není členem FATF. Nadto FATF v žádném případě nekomunikuje neformální e-mailovou cestou přímo vůči fyzickým osobám a už vůbec nevyužívá ke komunikaci český jazyk. Text navíc neodpovídá běžnému vyjadřování v českém jazyce. Nejedná se tak v žádném případě o originální dokument, ale o podvodně vytvořený dopis.

anonymizovaná verze dopisu 161.74 KB stáhnout