Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pozor na nabídku investic prostřednictvím obchodníka LV Grow Markets

04.12.2020

Pozor na nabídku investic prostřednictvím obchodníka LV Grow Markets.

Jedná se o off-shore subjekt, ovládaný společností Arrow Capital Ltd., registrovanou v Oceánii na ostrovním státě Vanuatu na adrese Tana Russet Plaza, Kumul Highway, Port Vila, který se prezentuje jako obchodník s cizími měnami, cennými papíry, kryptoměnami, komoditami atd. Své služby nabízí jednak prostřednictvím svých webových stránek a přidružených mobilních aplikací a dále pak přes své obchodní zástupce, kteří kontaktují své potenciální klienty přes sociální sítě a nevyžádané e-maily. Zákazníky oslovuje také v České republice prostřednictvím česky hovořících zástupců. K provozování své činnosti nemá ani na území České republiky, EU ani jinde příslušné povolení či licenci k poskytování nabízených služeb. Zároveň tak její činnost není jakkoliv zákonně regulována v rámci finančního trhu.

Informace k managementu uvedeného obchodníka, či jeho vlastníka, společnosti Arrow Capital Ltd., nejsou dostupné ani na webových stránkách ani ve Vanuatském obchodním rejstříku. „Obchodní zástupci“ uvedeného obchodníka komunikující s českými klienty mají často ruský/ukrajinský přízvuk.

Zástupci uvedené společnosti kontaktují případné zájemce o investování na základě předchozích nevyžádaných e-mailových zpráv či zpráv přes sociální sítě, kde dotyčnou osobu buď informují, že „vyhrála možnost“ být zařazena mezi 45 osob, za které bude investovat počítač, případně přímo nabídnou možnost investic. Vstupní investiční částka je stanovena na 250 EUR nebo 7.000,- CZK. Další vklady pak závisí na investičním apetitu klienta. Zájemci je „přidělen“ makléř, či investiční poradce, který je s klientem nadále ve styku. V průběhu komunikace pak různými manipulativními technikami získá přístupové údaje k internetovému bankovnictví účtu klienta, kopii jeho osobních dokladů, platebních karet atd. Klienta dále navede k instalaci počítačového programu umožňujícímu dálkový přístup k počítači – Anydesk. Prostřednictvím tohoto kanálu a poskytnutých informací pak přistupují na bankovní účet klienta, ze které provádí platby, v některých případech také bez vědomí klienta žádají prostřednictvím internetového bankovnictví o půjčky. Klienti se reálně žádného zhodnocení nedočkají, jsou opakovaně žádáni k doplňování finančních prostředků na svůj účet. Pokud je jim zřízen investorský profil na portále lvgrowmarkets.com pak tento neposkytuje přehled o realizovaných transakcích, klienti povětšinou vidí pouze informaci o svém úvodním vkladu. Finanční prostředky jsou z účtů klientů převáděny přímo, či prostřednictvím bankovních účtů bílých koní v ČR do zahraničí k nákupu kryptoměn estonským společnostem Jubiter Techonologies OU (www.jubiter.com) a Deck Labs OU (www.coindeck.com).

Žádná faktická investiční služba však klientům poskytnuta není.