Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Prohlášení o přístupnosti

Veřejný informační portál Finančního analytického úřadu je vytvořen s respektem k pravidlům přístupnosti a bezbariérovosti tak, aby splňoval všechny zásady přístupnosti dle směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací subjektů veřejného sektoru platných legislativních norem a technologických standardů. Splňuje tak i připravovanou novelu zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a nad rámec, dnes již zastaralou vyhlášku Ministerstva vnitra č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením.

Dle § 8 zákona o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů 365/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů provozovatel uvádí následující:

  • Finanční analytický úřad spravuje jediné webové stránky http://www.financnianalytickyurad.cz a profilový účet na sociální síti Twitter: https://twitter.com/FAU_CZ.
  • Tyto webové stránky splňují požadavky přístupnosti ze stolních počítačů a z mobilních zařízení podle, neboť šablona těchto webových stránek je plně responzivní, tzn. stránky umožňují pohodlné prohlížení internetových stránek, díky přizpůsobivosti vůči velikosti displeje. Prvky na responzivním webu se přeskupí tak, aby byl web snadno čitelný a plně funkční. Responzivní design umožňuje práci na mobilních zařízeních s operačními systémy Android, iOs i Microsoft. Veškerý obsah stránek splňuje požadavky na vnímatelnost, srozumitelnost a stabilitu pro jejich návštěvníky, zejména pro osoby se zdravotním postižením. Přístupnost internetových stránek ze stolních počítačů i z mobilních zařízení je podložena splněním harmonizující normy Evropské unie a splňují v rozsahu § 4 až 6 příslušný zákon.Velikosti písma jsou uvedeny v relativních jednotkách a je možné je dle potřeby zvětšit uživatelským nastavením. Portál nepracuje s cookies a jeho obsah je dostupný ve většině dostupných internetových prohlížečů. V případě prohlížečů starších verzí (např. Microsoft Internet Explorer 6) jsou povoleny drobné odchylky v zobrazení poskytovaného obsahu, ale obsah je uživateli plně přístupný. Uveřejňované informace jsou publikovány s využitím značkovacího jazyka HTML5, vzhled je formátován s využitím stylového předpisu CSS a některé prvky pro zvýšení uživatelského komfortu využívají JavaScript a s ním populární open-source knihovnu jQuery.
  • Pokud návštěvník těchto webových stránek zaznamená bariéru či neshodu s podmínkami k přístupnosti, může toto oznámit Kanceláři úřadu na tel. č. +420 257 044 501, nebo popsat problém a zaslat je na podatelnu úřadu: fau@mfcr.cz. a v kopii na správce webových stránek fauweb-service@fau.mfcr.cz.
  • V případě, že po tomto oznámení provozovatel webových stránek nezjedná nápravu, může se dotyčná osoba obrátit na Ministerstvo financí.